Nasiona z autofloweringiem

Kiedy zdecydujesz się na uprawianie cannabis, z pewnością zerkać będziesz w katalogi nasion. Znajdziesz wtedy firmy, które oferują odmiany mające w nazwie słowo „autoflowering”, ale co to oznacza i dlaczego hodowca może wybierać opcje z autofloweringiem?

Co to jest autoflowering w przypadku marihuany?

Koncepcja autofloweringu jest prosta: wraz z ubiegiem czasu, nasiona będą kwitły automatycznie, w przeciwieństwie do nasion, które oczekują na specjalnie określony cykl. Innymi słowy, rośliny zaczynają kwitnąć same po stosunkowo krótkim okresie wegetatywnym 2 – 4 tygodni.
Ten wyjątkowy proces powstaje, gdy hodowcy posiłkują się genetyką cannabis ruderalis, znanej z atrybutów autofloweringu oraz małej wielkości.

Krzyżowanie ruderalis z odmianami indica oraz sativa tworzy roślinę, która nie podlega fotoperiodom, aby zakwitnąć, ale raczej rośnie i kwitnie według własnego zegara.

Istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy rozważyć odmiany z autofloweringiem, zarówno w przypadku uprawy outdoor jak i indoor.

• Kiedy uprawiane outdoor, rośliny z autofloweringiem zaczną produkować pąki bez względu na to ile godzin światła słonecznego otrzymują; oznacza to, że nie musisz się martwić o uzupełnianie światła, jeśli próbujesz osiągnąć duże zbiory w sezonie.

• Podczas uprawy indoor, odmiany z autofloweringiem pozwalają ci na przeprowadzenie szybkiej uprawy, ponieważ zazwyczaj dojrzewają po trzech miesiącach.

• Rośliny z autofloweringiem mogą otrzymywać więcej niż 12 godzin światła słonecznego dziennie i wytwarzać większe pąki w krótszym czasie niż wiele regularnych roślin cannabis.

• Rośliny z autofloweringiem są niskie i niewielkie; są idealne do uprawy w szafie lub uprawy outdoor, w przypadku której chcesz zachować maksymalną dyskrecję.

Istnieją jednak powody, dla których rośliny z autofloweringiem nie są tak popularne, jak zwykłe rośliny cannabis. Odmiany z autofloweringiem są niewielkie i nie wykazują dużych plonów. Inne problemy związane z takimi odmianami, to między innymi wyższe rachunki za energię elektryczną oraz niezdolność do trenowania roślin.

Jest to jednak z pewnością opcja warta spróbowania, dla każdego ciekawskiego ogrodnika, który lubi próbować nowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.