thc-thc.com

Nasiona z autofloweringiem

Kiedy zdecydujesz się na uprawianie cannabis, z pewnością zerkać będziesz w katalogi nasion. Znajdziesz wtedy firmy, które oferują odmiany mające w nazwie słowo „autoflowering”, ale co to oznacza i dlaczego hodowca może wybierać opcje z autofloweringiem?

Co to jest autoflowering w przypadku marihuany?

Koncepcja autofloweringu jest prosta: wraz z ubiegiem czasu, nasiona będą kwitły automatycznie, w przeciwieństwie do nasion, które oczekują na specjalnie określony cykl. Innymi słowy, rośliny zaczynają kwitnąć same po stosunkowo krótkim okresie wegetatywnym 2 – 4 tygodni.
Ten wyjątkowy proces powstaje, gdy hodowcy posiłkują się genetyką cannabis ruderalis, znanej z atrybutów autofloweringu oraz małej wielkości.

Krzyżowanie ruderalis z odmianami indica oraz sativa tworzy roślinę, która nie podlega fotoperiodom, aby zakwitnąć, ale raczej rośnie i kwitnie według własnego zegara.

Istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy rozważyć odmiany z autofloweringiem, zarówno w przypadku uprawy outdoor jak i indoor.

• Kiedy uprawiane outdoor, rośliny z autofloweringiem zaczną produkować pąki bez względu na to ile godzin światła słonecznego otrzymują; oznacza to, że nie musisz się martwić o uzupełnianie światła, jeśli próbujesz osiągnąć duże zbiory w sezonie.

• Podczas uprawy indoor, odmiany z autofloweringiem pozwalają ci na przeprowadzenie szybkiej uprawy, ponieważ zazwyczaj dojrzewają po trzech miesiącach.

• Rośliny z autofloweringiem mogą otrzymywać więcej niż 12 godzin światła słonecznego dziennie i wytwarzać większe pąki w krótszym czasie niż wiele regularnych roślin cannabis.

• Rośliny z autofloweringiem są niskie i niewielkie; są idealne do uprawy w szafie lub uprawy outdoor, w przypadku której chcesz zachować maksymalną dyskrecję.

Istnieją jednak powody, dla których rośliny z autofloweringiem nie są tak popularne, jak zwykłe rośliny cannabis. Odmiany z autofloweringiem są niewielkie i nie wykazują dużych plonów. Inne problemy związane z takimi odmianami, to między innymi wyższe rachunki za energię elektryczną oraz niezdolność do trenowania roślin.

Jest to jednak z pewnością opcja warta spróbowania, dla każdego ciekawskiego ogrodnika, który lubi próbować nowości.

Zobacz również

nasiona thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thc-thc

nasiona marihuany, konopi, seedbay

Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.