Marihuana dla diabetyków

Cukrzyca jest jedną z chorób, która dotyka coraz większej liczby osób. Według American Diabetes Association diagnoza cukrzycy w latach 1988 – 2014 wzrosła o 382 procent.

Istnieją różne metody kontrolowania cukrzycy, i oczywiście zależy to od rodzaju cukrzycy w jaki sposób można nią skutecznie zarządzać. Głównym sposobem kontrolowania cukrzycy, a szczególnie cukrzycy typu 2 jest dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Jednak oprócz tego istnieją również badania, które sugerują, że cannabis może skutecznie leczyć cukrzycę poprzez normalizację poziomu cukru we krwi.

Wydaje się to wszystko sprzeczne, ponieważ marihuana znana jest z tego, że powoduje gastrofazę, co z kolei może zwiększać poziom cukru we krwi. Jednak badania pokazują obiecujące wyniki dla diabetyków. Badania zostały przeprowadzone w celu określenia wpływu marihuany na glukozę, insulinę oraz insulinoodporność wśród dorosłych Amerykanów.

Obiecującym jest mówienie, że marihuana może faktycznie pomagać diabetykom zarządzać poziomem cukru we krwi. Ponadto okazuje się, że cannabis zapobiega wielu powikłaniom cukrzycowym takim jak na przykład neuropatia.

Jednym z głównych czynników, które powodują, że cannabis jest doskonałe dla diabetyków jest kannabinoid THCV, który pomaga tłumić apetyt i normalizuje poziom cukru we krwi.

THCV to psychoaktywny kannabinoid, który występuje najczęściej w odmianach sativa. Aktywuje on receptory CB1 i CB2 i skutecznie blokuje THC. Więc zamiast powodować głód oraz haj, robi coś zupełnie odwrotnego – pomaga w utracie wagi, w sposobie w jaki metabolizujemy tłuszcze i wytwarzaniu komórek beta, które wytwarzają insulinę. Jest to szczególnie ważne w przypadku cukrzycy typu 2, ponieważ główną przyczyną cukrzycy typu 2 jest otyłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.