Odmiany Marihuany Pomagające w Walce z Depresją

Badania sugerują, że przewlekły stres może prowadzić do depresji z powodu zmian w procesach neurologicznych. Ci, którzy często czują się zestresowani, doświadczają spadku produkcji endokannabinoidów, co bezpośrednio wiąże się z emocjami, funkcjami poznawczymi oraz zachowaniem. Co ciekawe, gdy dodatkowe kannabinoidy zostaną ponownie wprowadzone do organizmu, objawy depresji ulegają zmniejszeniu. Innymi słowy, marihuana może w rzeczywistości pomóc w leczeniu depresji – ale tylko wtedy, gdy jest to odpowiednia odmiana.

Jak marihuana może pomóc w depresji

Depresja może objawiać się na wiele sposobów – letarg, agresja, brak motywacji, przytłaczający smutek czy bezradność – a jej wpływ wykracza daleko poza jednostkę. Partnerzy i dzieci osoby z depresją mogą zacząć przyjmować niektóre z tych samych cech depresji w wyniku choroby psychicznej ich ukochanej osoby, co sprawia, że ​​depresja staje się chorobą zakaźną.

Na szczęście wiele różnych odmian konopi może pomóc w leczeniu depresji. W zależności od konkretnych objawów, które są leczone, prawdopodobnie istnieje idealna odmiana dla zamierzonego rezultatu, a tajemnica ich znalezienia leży w profilu terpenowym rośliny.

Czym są terpeny?

Terpeny to aromatyczne olejki eteryczne wytwarzane przez rośliny. Choć z pewnością nie są wyłączne dla rośliny konopi, odgrywają kluczową rolę w smaku każdej odmiany i ogólnym wpływie na organizm. Terpeny są bardzo ważne dla smaku i efektów odmiany.

Profil terpenowy odmiany odgrywa ważną rolę w jego skuteczności w leczeniu depresji ze względu na różne skutki, jakie wywołują. Na przykład, odmiany zawierające limonen (smak cytrusowy) są bardzo podnoszące na duchu, podczas gdy odmiany bogate w mircen (smak piżmowy) są bardzo uspokajające. Podobnie, terpeny pinenowe (drzewne, sosnowe) okazały się promować skupienie i pomagać zwalczać zmęczenie, podczas gdy linalol (słodki i kwiatowy) pomaga zwalczać niepokój.

Najlepsze odmiany marihuany na depresję

Podczas leczenia depresji za pomocą marihuany należy pamiętać, że wysokie dawki THC wydają się nasilać objawy depresji, często powodując paranoję i nadpobudliwość. Osoby, które chcą leczyć swoją depresję za pomocą marihuany, powinny zatem szukać odmian o niskim lub umiarkowanym poziomie THC lub przynajmniej mieć zapas CBD, aby pomóc sobie okiełznać haj THC w przypadku doświadczania dyskomfortu.

Od tych odmian warto zacząć:

• Blue Dream

Ta słodka krzyżówka Blueberry jest jedną z najpopularniejszych odmian w całym kraju dzięki podnoszącemu na duchu, umysłowemu hajowi, po którym następują delikatne efekty cielesne. Blue Dream polecana jest na depresję ze względu na jej zdolności do rozpuszczania smutku oraz zastąpienia bólu i stresu uczuciem kreatywności i socjalizacji.

• Sour Grape

Sour Grape to hybryda 50/50, która łączy w sobie ulgę w bólu i spokojny umysł bez zakłócania produktywności. Chociaż początkowo działa jako indica, uspokajając ciało i relaksując umysł, jej cechy sativa subtelnie ujawniają się, umożliwiając jasne myślenie i wolne od bólu ciało. Jest szczególnie dobra w łagodzeniu objawów depresji takich jak stres, stany lękowe, nudności i brak apetytu.

• AK Cherry Lime

Ta hybryda z dominacją sativy zapewnia silny, umysłowy haj oraz uspokajające efekty. AK Cherry Lime to bardzo silna odmiana o haju, który trwa trzy godziny lub dłużej, w zależności od tolerancji użytkownika. Stymulując apetyt i jednocześnie łagodząc ból i dyskomfort, ta słodko-pikantna odmiana doskonale nadaje się do łagodzenia niektórych z najczęstszych przyczyn i objawów depresji.

• Lemon Skunk

Ta odmiana świetnie nadaje się do łagodzenia niepokoju i promowania towarzyskości. Choć przeważa w niej sativa, może szybko zmienić się w indicę w ciągu pierwszej godziny, co czyni tę odmianę idealną na spokojne zajęcia lub wieczory w domu z kilkoma bliskimi przyjaciółmi. Lemon Skunk jest szczególnie korzystny w zwiększeniu apetytu, redukcji bólu oraz ogólnej relaksacji umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.