thc-thc.com

Ekonomiczne argumenty dotyczące legalizacji


Więcej stanów głosuje za legalizacją marihuany, ale rząd federalny utrzymuje, że roślina jest nielegalna. Poniżej argumenty ekonomiczne dotyczące legalizacji marihuany.
W ostatnich latach pojawia się wyraźna tendencja w amerykańskich kampaniach odnośnie legalizacji marihuany. Podczas gdy coraz więcej stanów głosuje, aby umożliwić marihuanę oraz inne typy konopi do celów medycznych, ekonomicznych, a nawet rekreacyjnych, zgodnie z prawem federalnym USA, marihuana jest nadal uważana za niezgodną z prawem.

Opublikowane raporty badań grupy konsumentów przewidują, że legalizacja konopi może wnieść ok. 3 miliardy dolarów podatku akcyzowego każdego roku. Zdecydowanie nadszedł czas, aby przyjrzeć się numerkom związanym z Amerykanami i konopią:

86% – Odsetek Amerykanów, którzy uważają, że lekarze powinni mieć możliwość zalecania marihuany swoim pacjentom.

58% – Odsetek Amerykanów, którzy wspierają całkowitą legalizację konopi.

69% – Odsetek Pokolenia Milenium (ludzi urodzonych po 1980 roku), którzy popierają legalizację marihuany.

63% – Odsetek wszystkich Amerykanów, którzy wierzą, że nawet jeżeli konopie będą w pełni zalegalizowane, alkohol będzie nadal stanowił większe zagrożenie dla zdrowia publicznego.

57% – Odsetek Amerykanów, którzy żyją w stanach, w których konopia jest w jakimś stopniu legalna.

23 – Liczba stanów, które mają prawo do używania konopi w medycynie lub rekreacji (21 stanów oraz Waszyngton zalegalizowały medyczną marihuanę.)

36 – Liczba stanów, które miały konopne projekty ustaw w 2014 roku (3 stany przyjęły medyczną marihuanę; 2 stany zmniejszyły kary za posiadanie; 11 stanów zatwierdziło konopie bogatą w CBD.)

4 – Liczba stanów / terytoriów (Alaska i Oregon, a także Waszyngton i Guam), które uznają konopie w celach rekreacyjnych („dla użytku dorosłych”).
Floryda będzie rozprawiać na temat medycznej marihuany.

Zobacz również

nasiona thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Ekonomiczne argumenty dotyczące legalizacji”

thc-thc

nasiona marihuany, konopi, seedbay

Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.