Dlaczego wkrótce coraz więcej ludzi będzie chciało budować domy z konopi?

budowanie-domu-z-konopi

Wraz z coraz większym przesuwaniem się świata w kierunku legalizacji marihuany, wydaje się, że wszyscy starają się zarobić na tym trendzie. Legalizacja otwiera drzwi do świata innowacji i przedsiębiorczości, który jest o wiele szerszy niż nowe, pomysłowe sposoby na uzyskanie haju, jak gazowana marihuana.

Ze względu na związek konopi z THC, konopia była nielegalna w Ameryce od ponad 60 lat, mimo konsekwentnym petycjom zwolenników, którzy promowali jej zastosowanie jako naturalny błonnik i suplement diety w Kanadzie i Europie. W porównaniu do potencjału gospodarczego legalizacji marihuany, argumenty dotyczące błonnika brzmią śmiesznie. Jeszcze jedno zastosowanie konopi może zrewolucjonizować budownictwo, tworząc nowy, lukratywny przemysł dla plantatorów: beton konopny.

Beton konopny składa się z paździerza konopnego, cementu i wapna oraz minimalnej ilości kwasku cytrynowego rozpuszczonego wcześniej w wodzie.

Podczas, gdy wiele innych materiałów budowlanych oferuje te same właściwości, beton konopny jest umiłowany ze względu na jego trwałość, wykonalność i opłacalność. Jest mniej kruchy niż beton i posiada jedną ósmą jego wagi, kosztuje tylko jedną trzecią tego co drewno, jest odporny na pleśń, owady i ogień.

Biorąc pod uwagę to, że konopia w ciągu 14 tygodni gotowa jest do zbioru, często bez konieczności stosowania nawozów i pestycydów sprawia to, że jest niezwykle łatwą uprawą, w cenie porównywalnej do istniejących materiałów. Jej główne ograniczenie to brak nośności i długi czas wiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.