Czy można bezpiecznie palić marihuanę podczas ciąży?

palenie-marihuany-w-ciazy-ciaza-a-palenie-marihuany-thc-ciaza-ciezarna-kobieta

Eksperci wciąż są niepewni zagrożeń związanych z używaniem marihuany w czasie ciąży.

Powszechnie wiadomo, że kobiety w ciąży powinny powstrzymać się od picia alkoholu i palenia papierosów, ponieważ substancje te mogą zaszkodzić rozwijającemu się dziecku. Ale co z marihuaną?

Kwestię marihuany w czasie ciąży bada się od 1960 roku, z obawami, iż może powodować ona wady wrodzone.

„Istnieją badania sugerujące, że stosowanie konopi podczas ciąży może być związane z niższą masą urodzeniową i przedwczesnym porodem, oraz z późniejszymi problemami z zachowaniem u dzieci,” wyjaśnia doktor Arnold Shoichet, lekarz, który jest również członkiem zarządu Medicinal Cannabis Resource Centre, kliniki marihuany z siedzibą w Vancouver.

Z drugiej strony, wiele z tych wyników jest słabych w przyrodzie. W rzeczywistości, czy naprawdę istnieją jakiekolwiek negatywne skutki stosowania marihuany w czasie ciąży pozostaje tajemnicą.

„Krytycy zwracają uwagę na to, że niektóre z tych badań mają ambiwalentne wyniki,” zauważa doktor Shoichet. „Nie została ustanowiona relacja przyczynowo-skutkowa pomiędzy zmierzonymi wynikami i konopią.”

Mimo to, według doktora Shoichet, jeżeli kobieta w ciąży stosuje marihuanę w celach medycznych, powinna poszukać rozwiązań alternatywnych. „Byłoby idealnie, gdyby nie przyjmowała żadnych leków. Ale jeśli musi, powinna używać leków, które mają więcej dowodów na będące bezpiecznymi dla dziecka,” podsumowuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.