Amerykanie Preferują Przyjmować Narkotyki Latem

Nowe badania przeprowadzone w tym tygodniu wykazały, że Amerykanie częściej próbują narkotyków po raz pierwszy w miesiącach letnich. Albo, jak Will Smith, znany jako The Fresh Prince, rapował w swoim hicie z 1991 roku:
„Lato [to] czas, aby zwolnić i się zrelaksować”.

Naukowcy z New York University i Columbia University byli zainteresowani oceną, czy pora roku jest czynnikiem związanym z próbowaniem niektórych nielegalnych lub rekreacyjnych substancji. Według danych zebranych przez Amerykańską Administrację ds. Nadużywania Substancji i Zdrowia Psychicznego, ponad 3 miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy spożyło marihuanę w 2017 roku. W tym samym roku 1 037 000 osób próbowało kokainy, 794 000 eksperymentowało z LSD, a 787 000 próbowało MDMA (znane jako „ecstasy”).

Według badania, opublikowanego we wtorek w Journal of General Internal Medicine, „Inicjacja każdego z czterech narkotyków była znacznie bardziej prawdopodobna latem niż w innych miesiącach”.

Naukowcy przeanalizowali dane zebrane od 394415 osób w wieku 12 lat i starszych, które wzięły udział w National Survey on Drug Use and Health w latach 2011–2017. W badaniu zapytano uczestników, czy próbowali konopi indyjskich, MDMA, LSD i/ lub kokainy w ciągu ostatnich dwóch lat. lat, a jeśli tak, to w jakim miesiącu i roku.

„Ponad jedna trzecia przyjmowanego LSD oraz ponad jedna czwarta zażywanej marihuany, kokainy i ecstasy jest inicjowana w miesiącach letnich w USA.”

W wypowiedziach uczestników wyróżniały się miesiące czerwiec, lipiec i sierpień. Jak piszą autorzy badania: „Konkretnie, 30,4% stosowanego cannabis rozpoczęto latem w porównaniu z innymi sezonami, 27,5% kokainy zainicjowano latem w porównaniu z innymi sezonami, 34,0% zażywania LSD rozpoczęto latem w porównaniu z innymi sezonami a 29,8% zażywania ecstasy zostało zapoczątkowane latem w porównaniu z innymi porami roku”.

Aby wyjaśnić swoje odkrycia, autorzy zauważają (bez cienia złośliwości), że miesiące letnie mogą być wypełnione „wydłużonym czasem bezczynności lub aktywnościami towarzyskimi, które zwiększają narażenie na narkotyki lub chęć ich używania”. Sugerują również, że wzrost popularności festiwali plenerowych o tej porze roku może być ważnym czynnikiem, ponieważ „na takich imprezach powszechne jest zażywanie narkotyków, a na takich festiwalach dochodzi do wielu zatruć i zgonów związanych z używaniem narkotyków”.

W oświadczeniu autor badania Joseph Palamar, profesor nadzwyczajny zdrowia populacji w NYU School of Medicine, zasugerował, że rodzice i inni zaniepokojeni dorośli powinni edukować dzieci o zagrożeniach związanych z nielegalnym zażywaniem narkotyków przez cały rok, ale wydaje się, że „szczególny nacisk powinno się kłaść przed lub w miesiącach letnich, kiedy wskaźniki inicjacji rosną.” Powiedział również, że potencjalni nowi użytkownicy powinni po raz pierwszy wypróbować narkotyki z osobami, którym ufają, pić dużo płynów i dobrze wypocząć, aby uniknąć poważnych skutków ubocznych takich jak odwodnienie lub udar cieplny.

Obecne badanie stanowi uzupełnienie wcześniejszych badań, które wykazały, że wizyty na oddziałach ratunkowych w okresie ostrego zatrucia narkotykami osiągnęły szczyt w okresie letnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.