Spojrzenie na proponowany system klasyfikacji cannabis

Nowo zaproponowany system klasyfikacji sugeruje, aby skupić się na cannabis sativa oraz indica i wyeliminować cannabis ruderalis dla cannabis afganica.

Afganika nie reprezentuje nowego rodzaju konopi, jest to raczej zmieniona nazwa wersji konopi indyjskiej.

marihuana-lecznicza-medyczna-lisc

Ale dlaczego? Dlaczego pojawiły się propozycje na zmiany w nomenklaturze klasyfikacji konopi? Co może to oznaczać dla przyszłości gospodarczej i konsumpcyjnej konopi handlowej?

Po co tworzyć nowy system klasyfikacji konopi?

Obecny system klasyfikacji konopi przedstawia jej trzy główne rodzaje, a mianowicie cannabis sativa, indica oraz ruderalis.
Historia tego systemu klasyfikacji sięga dawnych lat. „Wydaje się, że Richard Evans Schultes, człowiek, który stworzył taksonomię konopi w 1970r. Błędnie zidentyfikował [cannabis] roślinę afganiki jako roślinę konopi indyjskiej,” wyjaśnia M. Colbert.

„Ten jeden błąd rozpoczął ponad 40-letnie zamieszanie,” kontynuuje Colbert w swoim artykule.

Obecnie, niektórzy naukowcy starają się wyjaśnić to zamieszanie proponując nowy system klasyfikacji konopi, która zmienia nazwy istniejących szczepów.

Nazywając „ambitnym wezwaniem do ujednolicenia nazw stosowanych przez nie-naukowców w odniesieniu do roślin konopi… by stworzyć dokładną nomenklaturę,” O’Shaughnessy’s Online ukazuje przegląd propozycji nowej klasyfikacji według dr Johna McPartland.

Nowy system klasyfikacji według doktora Johna McPartlanda opiera się na tym, że różne szczepy są tak naprawdę częścią tego samego gatunku, a nie osobnym gatunkiem, jak rozumiano to wcześniej. Doktor za pomocą kodów DNA ustalał odpowiedź na pytanie czy cannabis sativa oraz cannabis indica są oddzielnymi gatunkami. Odpowiedź jednak była „NIE”. Cannabis indica oraz cannabis sativa są podgatunkami – oddzielnymi odmianami jednego gatunku cannabis.

„Jak się okazuje, cannabis sativa powinna zostać oznaczona jako cannabis indica, ponieważ pochodzi z Indii (a stąd bierze się nazwa indica). Cannabis indica powinna być zidentyfikowana jako cannabis afganica, ponieważ w rzeczywistości pochodzi z Afganistanu. Wreszcie, wydaje się, że cannabis ruderalis jest rzeczywiście tym, co ludzie mają na myśli, gdy odnoszą się do rośliny cannabis sativa.”

Więc, czy nowy system klasyfikacji, który przekształca cannabis sativa na cannabis indica oraz cannabis indica na cannabis afganica faktycznie zyska akceptację?

„Trudną częścią będzie uzyskanie akceptacji masowej dla nowo proponowanej taksonomii,” pisze Colbert. „Co wydaje się prawdopodobne, to to, że podział może wystąpić pomiędzy naukowcami i laikami, z naukowcami, którzy przyjmą nowy system i laikami, którzy kontynuować będą stosowanie się do starego systemu, przynajmniej przez kilka kolejnych lat.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.